פתרונות ריח

פתרונות ריח הוא משהו שכולנו זקוקים לו, ולא בכדי: בניגוד למה שנהוג לחשוב, ריח נעים, כמו גם נטרול ריחות לא נעימים, הם לא לוקסוס. מדובר, למעשה, בצורך בסיסי של מרבית בני האדם. חשוב להבין כי לחוש הריח שלנו תפקיד משמעותי בהבנת העולם והסביבה הקרובה אלינו. על אף שחוש הריח אינו מורגש כמו חוש הראייה, למשל, אנו עושים בו שימוש תכוף על בסיס יומיומי. כאשר אנו מריחים ריחות לא נעימים, הדבר מאותת לנו במרבית המקרים על סכנה, זיהום או סביבה לא בטוחה. לעומת זאת, ריח טוב בדרך כלל יגרום לנו לתחושת רוגע ואף שמחה. אין ספק, אם כך, שסביבה ריחנית ונקייה מריחות לא טובים תורמת לנו המון – הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. אז אילו פתרונות ריח קיימים כיום? להלן שלושה פתרונות ריח נפוצים, כמו גם היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

ספריי ריח ידני
ספריי ריח ידני הוא מוצר המוכר לכולנו, בעיקר מחדרי שירותים. לרוב, ספריי זה יכיל ניחוח אגרסיבי יחסית, אשר יותיר בחלל החדר ריח כבד של בושם. כמו כן, יש לחזור ולהשתמש בספריי בכל פעם שנרצה לנטרל ריחות לא נעימים, כך שלא מדובר בפתרון ריח יעיל במיוחד – שכן אנו צריכים "לעמוד על המשמר" ולהמשיך לבשם את החדר באופן תדיר.

פניני ריח וסבונים ריחניים
פניני ריח וסבונים ריחניים הם שני פתרונות ריח העובדים בשיטה מאוד דומה: שניהם מפיצים ריח נעים בסביבה הקרובה אליהם. מצד אחד, מדובר בפתרון ריח נוח ויעיל, שכן אנו לא נדרשים להתעסק בבישום החלל על בסיס קבוע. עם זאת, לפתרון ריח זה לא מעט חסרונות: בדרך כלל, ההפצה של הריח הנעים היא מוגבלת מאוד ונעשית רק בסביבה הקרובה לפניני או לסבוני הריח, כך שהם אינם יכולים לבשם את כל חלל החדר באופן יעיל, ונדרשות כמויות גדולות מאוד מהם כדי לקבל השפעה מורגשת. מאותה סיבה בדיוק, הם גם לא יכולים לנטרל ריחות לא נעימים. כמו כן, הריח הטוב נוטה להיעלם בצורה מהירה יחסית, עניין הדורש מאיתנו להחליף את הפנינים והסבונים הללו לעיתים תכופות.

מפיץ ריח חשמלי
מפיץ ריח חשמלי הוא אחד מפתרונות הריח הטובים, היעילים והחסכוניים ביותר הקיימים כיום בשוק. מדובר במכשיר חשמלי, אשר מפיץ כמות מדודה של ספריי ריח מעודן לחלל החדר בכל מספר דקות או שעות, בהתאם להגדרת המשתמש. באופן זה, אנו מקבלים חדר מבושם ומנוטרל מריחות רעים בכל שעות היממה, במינימום של התעסקות או מאמץ מצידנו.